YGS Türkçe Kazanım Merkezli Soru Bankası

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Öğretmenler,

Yeni sisteme uygun eğitim ve öğretimdeki yenilikleri ve teknolojiyi de kullanarak öğrenciyi merkeze alan üç aşamalı modülle, siz öğrencilerin yükünü hafiflettik ve çalışmalarınızda ışık tutacak TÜRKÇE SORU BANKASI hazırladık. TÜRKÇE SORU BANKASI, tamamıyla Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun belirlediği kazanımlara uygun hazırlanmıştır. Ayrıca bazı kazanımlar önceki sınavları ve yeni sınavlardaki soru modellerini içerecek şekilde zenginleştirilmiştir.

Ek Dosyalar

Örnek Sayfalarımız

Detaylar

Bu kitabı nasıl kullanmalısınız?

Bu kitabın temel felsefesi siz değerli öğrencilerin çalışmaları sırasında eksik kalmayacak şekilde kazanımları öğretmesi, kolaydan zora bir yol izlemesidir. TÜRKÇE SORU BANKASI 15 üniteden ve bazı ünitelerin altında bölümlerden oluşmaktadır.

Bu kitapta,

Kazanımların etkin konu özetleriyle pekiştirildiği soru örneklerini,

Her kazanıma uygun, kavratan, öğreten ve ölçen soru modellerini,

Temel düzeyden ileri düzeye doğru sıralanmış güncel, ÖSYM standartlarına uygun soruları bulacaksınız.

Bu kitaptaki testler, üç aşamalı modül sistemine uygun; “Temel Düzey (yeşil), Orta Düzey (mavi), İleri Düzey (kırmızı)” olarak hazırlandığı için, sizler testleri bitirdiğinizde sınavlarda artık hiç zorlanmayacaksınız. Kitaptan en üst düzeyde yararlanabilmeniz için tüm soruları çözmeye çalışmanız, çözemediğiniz ya da yanlış yaptığınız soruları da mutlaka öğretmenlerinize danışmanız öneririz.

Unutmayın! Bir işte ne kadar zorlanıyorsanız o işten ortaya çıkacak başarı ve mutluluk o oranda fazladır.

Kurumsal